Postavy

Eva
je 11ti letá holka, která má sice ve škole samé jedničky, ale přesto je často za outsidera. Nejde jí tělocvik a její učitelka jí to dává patřičně sežrat. Eva má proto mindráky a vlastně odpor ke všemu pohybu. Pro splnění svého úkolu se ale o svém těle musí hodně naučit. Ovládat ho nebo spíš přijímat?

Sára
… Sára je starší sestra Evy. Mezi čtenáři se stala jednou z nejoblíbenějších postav, protže je pořádně hubatá. Každou vážnou chvilku zlehčuje, nic jí není svaté. Se svojí mladší sestrou se hádá a pere, ale když jde do tuhého, jedna za druhou by bez váhání položila život.

Fantasy postavy:
V knížce najdete nejrůznější postavy z české či slovanské mytologie: bohyni úrody Živu a její klisnu, hejkaly, bludičky i Polednici.
Samozřejmě všichni mají nové vlastnosti, nové předurčení. A tak se dozvíte, co je hromu podobné bouchání šířící se z lesa i to, proč před mnoha lety zhaslo světlo bludiček.

Kromě těch tradičních jsem několik postav i vymyslela.

Hlavní úlohu mají stromidé. Bytosti podobné lidem, ale ne všemi lidmi viděné. Bytosti žijící ve stromech. Jejich řeč je podobná zvukům lesa. A právě stromidé se Evy a Sáry v lese ujmou a pomáhají Evě připravit se na její těžký úkol. Oslovují ji První dítě, ale proč to Evě neprozradí.
Jejich jména i vlastnosti jsou odvozené od stromu, ve kterém žijí.